ظهور نزدیک است؟!

❓❓ظهور نزدیک است؟!
?یکی از مسائل پرحاشیه مهدویت، بحث زمان ظهور حضرت ولی عصر علیه السلام است. امروزه شاهدیم که افراد بسیاری حتی در کسوت روحانیت به گونه ای از زمان ظهور سخن می گویند که در ذهن مخاطبین چنین القا می شود که به طور حتم ظهور در آینده ای بسیار نزدیک اتفاق خواهد افتاد.
?حتما نمونه هایی از اینگونه اظهار نظرها را در کلیپهای مختلف دیده اید.
✅همین مسئله زمینه ای را فراهم کرده که در مقابل ادعاهای  #شیخ_اکبر_تهرانی و برخی #مدعیان_دروغین دیگر با این سؤال مواجه شویم که اگر شما ادعای این افراد مدعی را نسبت به زمان ظهور و یا برخی علائم آن باطل می دانید، پس چرا به افرادی که بعضاً از سخنرانان معروف و یا حتی از علما مطرح هستند، اشکالی مطرح نمیکنید؟
☀️پاسخ این است که به طور کلی هرگونه اظهار نظر در مورد زمان ظهور مردود است و  منشأ اینگونه اظهارات همان برخورد عوامانه با مسئله مهدویت است که در کلام رهبر معظم انقلاب در کلیپی مشاهده کردید.
☄دیدگاه صحیح در این باره را در بیانات رهبر معظم انقلاب مشاهده کنید???

ظهور نزدیک است؟

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  تمام واژگان شما در سایت بوی تمسخر میدهد برو خودت را مسخره کن بدبخت

 2. ناشناس گفت:

  رهبرمعظم انقلاب: ما به زمان ظهور امام زمان ارواحنافداه، این محبوب حقیقی انسانها نزدیک شده‌ایم؛ زیرا معرفتها پیشرفت کرده است.
  ۳/۷/۸۷

  • مدیر گفت:

   اونایی که بحث نزدیک بودن رو مطرح می کردند و می کنند مقصودشان اینه که مثلا تا ۱۰ سال دیگه این امر اتفاق میفته و رهبر انقلاب در این بیان می خواهند این تصور نادرست رو اصلاح کنند. بله به طور کلی به داریم به دوران ظهور نزدیک میشیم ولی باید توجه داشت که مفهوم «نزدیکی» یکی مفهوم نسبی است. مثلا در یک اتاق نزدیک بودن دو شی با هم وقتی مطرح میشه که فاصلشون ۲۰-۳۰ سانت باشه ولی در مسافتهای طولانی مثل تهران تا مشهد وقتی به ۳۰ کیلومتری مشهد میرسیم میگیم که نزدیک مشهدیم. اگه به این نکته توجه کنیم موضوع حل میشه

 3. ... گفت:

  سلام. به نظر من یک اشتباهی در درک مسائل اتفاق افتاده است. مثال خوبی در مورد نزدیکی زدید.اما خود آقای تهرانی هم همین منظور را از ظهور دارند.
  من سخنرانی از ایشان گوش کردم که گفته بودند من تا حالا ندیدم کسی با امام زمان در ارتباط بوده باشد.
  هرکسی هم در ارتباط باشد آن را نمیگوید.

 4. ... گفت:

  بنده در مطلبی دیدم شخص بسیار با معنویتی ابراز کرده بودند پیرمردها هم به ظهور امیدوار باشند. و آنها نیز شاید بتوانند ظهور را درک کنند. قاعدتا طول عمر پیرمردها میتواند خیلی کم و در زمان مشخصی باشد. لذا خود نوعی نزدیکی را میرساند.
  احادیثی هم از ائمه هست که نشانه های آخر الزمان را بیان کرده اند و فرموده اند ظهور در آن زمان اتفاق می افتد و اگر آنها را مشاهده کردید منتظر باشید که ظهور را درک خواهید کرد. این هم نوعی مفهوم نزدیکی را میرساند. ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.