پابوسی!

?جریانات انحرافی فراوانی در طول تاریخ با سوء استفاده از موضوع خواب و رویا به گمراه کردن مردم پرداخته اند. چراکه خواب حتی ممکن است برخی تحصیل کردگان ساده دل را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
✳️برخی از فرقه های صوفیه و جریان های نوظهوری مانند احمد الحسن که ادعای یمانی بودن را دارد، از جمله کسانی هستند که بر خواب و تأثیرات آن تإکید فراوانی دارند.
?#شیخ_اکبر_تهرانی نیز بسیاری از ادعاهای خود را با تکیه بر خواب مطرح می کند که به گفته بزرگان دینی ما در بسیاری موارد حجیت شرعی ندارد.

?علاوه بر مشابهت خواب محوری که میان برخی فرقه های صوفیه با جریان #شیخ_اکبر_تهرانی وجود دارد، نوع برخورد و مواجهه مریدان شیخ نیز در برخی موارد بسیار شبیه برخی گروههای منحرف صوفیه است.
☄به عنوان نمونه می توان به موضوع ⛔️پابوسی⛔️ اشاره کرد.
?در یکی از این دو کلیپی که مشاهده خواهید کرد پابوسی مریدان شیخ اکبر را خواهید دید و در دیگری پابوسی مریدان یکی از صوفیان منحرف.

دانلود کلیپ پابوسی شیخ اکبر

پابوسی قطب فرقه گنابادی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۶ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  فاجعه بود
  تکبر تا کجاها می ره

 2. د گفت:

  آدم دلش برای برادرای مومنش می سوزه که عطش آگاهی دینی دارن اما دارن از یک ظرف آلوده به زهر انحراف و جهل آب می خورن
  دوستان عزیز با این همه افشاگری جای شکی نمانده که علی اکبر تهرانی و زهرا تهرانی مدعیان دروغین هستند
  شما را به خدا سراغ عالمان دین بروید نه متکبران بی سواد که شما را به کجراهه می برند 🙁

 3. سلمان گفت:

  در دوره کارورزی در بیمارستان، یک ماه در بخش روان پزشکی بودم، آنجا پر بود از بیمارانی که ادعاهای بزرگ داشتند و به اصطلاحدگراندیوزیتی داشتند. بسته به زمینه تربیتی و شخصیتی این خودبزرگ بینی ها فرق داشت. آن هایی که زمینه مذهبی داشتند ادعاهایی مانند امام زمان بودن، پیغمبر بودن و… داشتند و آن هایی که زمینه های غیردینی داشتند ادعاهایی مانند نماینده فضایی ها بودن، کارمند فوق سری سازمان های جاسوسی بودن و… داشتند.
  ادعاهای این خانم تهرانی مرا به شدت یاد آن بیمارها می اندازد، البته نمی توان به راحتی گفت که بیماری روانی دارد و نیاز به شرح حال و معاینه هست، اگر هم بیمار نباشد که باید گفت یک شیاد تمام عیار است
  به هر حال از این دو حالت خارج نیست

 4. محمد گفت:

  ۱- علّامه حسن‌زاده ‌آملی نقل کرده است: بنده حریم اساتید را بسیاربسیار حفظ می‌کردم. سعی می‌کردم در حضور استاد به دیوار تکیه ندهم، چهار زانو بنشینم، حرفی را زیاد تکرار نکنم، چون و چرا نمی‌کردم که مبادا سبب رنجش استاد شود. یک روز محضر آقای مهدی الهی قمشه‌ای نشسته بودم.
  ۲- خم شدم و کف پای ایشان را بوسیدم. ایشان برگشتند و به من فرمودند: چرا این کار را کردی؟! گفتم: من لیاقت ندارم که دست شما را ببوسم. برای بنده این کار مایه مباهات است، خب چرا این کار را نکنم؟(منظومه معرفت، ص ۴۰)
  ۳- مردی به حضور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) رسید و پرسید: «ای رسول خدا! من سوگند خورده ام که آستانه ی در بهشت را ببوسم، اکنون چه کنم؟» پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: پای مادر و پیشانی پدرت را ببوس، (یعنی اگر چنین کنی، به آرزوی خود در مورد بوسیدن آستانه ی در بهشت می رسی)
  فقهای شیعه و سنی با توجه به روایات و با توجه به این که بوسیدن دست پیامبر و امام و عالم عادل و پدر و مادر مؤمن و… نوعی احترام گذاری به آن ها است و در شرع هم نهی نشده ، بوسیدن دست و پای پیامبر ، امام ، عالم ، حاکم عادل و پدر و مادر را جایز دانسته اند. البته برخی از عالمان اهل سنت مانند مالک روایات وارده را ضعیف دانسته ، حکم به کراهت داده ، ولی حکم به حرمت نداده است ( یعنی ایشان هم حرام نشمرده است).( روضه الطالبین، النووی،ج۷،ص۴۳۴ و۴۳۸؛ رساله إبن أبی زید ، قیروانی ، ص ۶۹۸؛ الدر المختار ، حصکفی ، ج ۶ ، ص ۷۰۱؛ القواعد والفوائد ، شهید الأول ، ج ۲ ، ص ۳۲۸)

  • مدیر گفت:

   اولا که کسی صحبت از حرام بودن نکرد. در روایت مذمت اینکار حداقل در انظار عمومی رو میشه فهمید البته اگر چشم بینا و گوش شنوایی باشه، فعل آیت الله حسن زاده اولا حجت شرعی نیست، ثانیا در یک محفل خصوصی بوده، نه اینکه یه نفری لم بده به بالش و ملت دونه دونه مثل پادشاهان بیان پاهاش رو ببوسن و خودشون رو خوار و خفیف کنن. در مورد دستبوسی هم اگر در روایاتو توصیه ای هست مربوط به پیامبر و ائمه و یا کسانیکه از دستبوسی اونها قصد ائمه شوند، مطرحه و همچنین پدر و مادر.

  • ناشناس گفت:

   واقعا” این رفتار در ملا عام و جلوی دوووووربین چه چیزی غیر از فخر فروشیه؟
   رفتارش عین پادشاهان متکبره

 5. امین گفت:

  چقدر جاهل هستن این جماعت.خیلی دلم میسوزه که حماقت تا کجا؟یعنی اینا با این میزان عقل و خرد میخوان یاور امام زمان باشن؟حالا به معنای این جمله رسیدم که خواب عالم از شب زنده داری جاهل برتر است

 6. عبدالمصطفی گفت:

  باسلام و تشکر فراوان از تمام دست اندرکاران محترم سایت روشنگری
  بالخصوص لازم میدانم از شخص یا اشخاصی که بعنوان مدیر مشغول پاسخ به نوشته های دوستان هستند تشکرصمیمانه کنم
  واقعا عالمانه و با سعه صدر پاسخ میدهند. و این نشان از دارا بودن مبانی منطقی و استدلالهای قوی این گروه عزیزاست.
  متاسفانه عدم تفقه در دین و تک بعدی نگریستن به بعضی روایات و ایات باعث میشود بعضی دوستان حرفهای ناصوابی
  را در پیامهای خود مینویسند که ممکن است بر ایجاد شبهه جدید برای بیسوادانی مثل من بیفزاید.
  توصیه میکنم این عزیزان از اظهار نظرهای غیرعالمانه و از روی تعصب پرهیز کنند تا مانند این مدعیان دروغین وشیادان
  نابکار و شهوت پرستان و شیفتگان پابوسی و شهرت و مقام لااقل جهنمی نشوند.

 7. جوينده حقيقت گفت:

  اگه راست میگین دنبال حقیقت گویی هستید و مریض نیستید این لینک دست بوسی امام خمینی(ره) را هم تو سایتتون بذارید
  http://www.aparat.com/v/lXs07/%D8%B5%D9%81_%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86_%D9%81%D9%82%D8%B7_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%86_%D8%AF%D8%B3%D8%AA_%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85
  لطفاً بفرمایید امام خمینی(ره) رهبر کدام قوم ضاله است؟!

 8. جوينده حقيقت گفت:

  این دو تا لینک هم بذارید، اولی مربوط میشه به بوسیدن جای پای رهبر توسط عاشقان ایشان که با استدلال شما زبانم لال ایشان میشوند کدخدای همه مدعیان دروغین و عاشقانش میشوند گمراهان بیچاره‌ای که گول ایشان را خورده‌اند!
  دومی هم مربوط به بوس کردن پای رهبر توسط آیت الله مصباح است که این دیگه اوج این صحبت هاست چون عالمی اقدام به این کار می‌کند!
  http://www.hammihan.com/post/1312061

  http://www.aparat.com/v/2EgTG/%D8%AF%D8%B3%D8%AA_%D9%88_%D9%BE%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B3%DB%8C_%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7_%D8%A7%DB%8C%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D9%85%D8%B5%D8%A8%D8%A7%D8%AD_%D9%88_%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84

  بیچاره ها شیطان داره شما را رهبری میکنه، خودتون خبر ندارید

  • مدیر گفت:

   رهبری پاشون رو دراز کردند که کسی ببوسه؟ ما از رفتار نادرست دفاع نمیکنیم

  • ناشناس گفت:

   خداییش کلیپ ها رو نگاه می کنید یا فقط تیتر رو می خونید؟
   ندیدی رهبر به زور دست و پاش رو عقب کشید که اون آقا نبوسه، دیدی یا ندیدی؟
   شیخ اکبر چطور؟ ندیدی این شیخ اکبر پاشو دراز به دراز انداخته جلوی مردم و اون ها صف کشیدن و به نوبت میان جلوی دوربین پا رو ماچ می کنن و این آقای اکبر خان به هیچ وجه به هیچ وجه مانع نمی شه؟
   داری با نیت بد، شبهه میندازی و قصدت و دستت در انحراف و شبهه پیداست، نمی دونم چه وابستگی به این شیخ منحرف داری؟
   شبهه یعنی باطلی که خودش رو شبیه حق جلوه میده، شیخ الکی اکبر هم داره جدیدا”، دقت کنید جدیدا” خودش رو زیاد به رهبری می چسبونه، اینو همه هیئتی ها هم درگوشی می گن، چشمش ترسیده از اینکه بساطشو جمع کنن
   شما واقعا جوینده حقیقت باش و ما رو به حکم خودت شیطان زده ندون
   قصد و غرض رو هم کنار بذار

  • ناشناس گفت:

   اون عکسی هم که گذاشتی، از کجا می دونی رهبر به این کار راضی هست یا نه؟ اگر یه عده همچین کاری می کنن که موجب وهن اسلام و مسلمینه به نظرت رهبرمون راضیه به این رفتارها؟ اصلا تصویر رهبر عزیز توی این عکس نیست که موافقت رهبر و رضایت ایشونو از این کار نشون بده

   چرا شبهه افکنی می کنی؟ خوب بنده خدا وقتی ملت می بینن که داری چرند می بافی در دفاع از این الکی اکبر، که بدتر می شه :))

   حالا بر فرض غلط که پابوسی با اون وضع تابلو از شیخ الکی اکبر صحیح باشه، بقیه ادعاهای دری وریشو چی می گی؟ بابا مثل روز روشنه، مثل روز….

  • ناشناس گفت:

   اگر عده ای نادان با قمه زنی، آبروی اسلام و امام حسین و مسلمانان رو می برن، تو می تونی نتیجه بگیری که امام حسین (پناه بر خدا) منحرفه؟! امام حسین راضیه؟! آیا این قمه زنی ها مورد تایید امام حسینه؟

   اگر یه عده پریدن جای پای رهبر رو بوسیدن از نظر ایشون قابل قبوله؟
   یعنی می توتی همچین نتیجه ای بگیری؟

  • ناشناس گفت:

   خواهشا اگر کلیپ شیخ الکی اکبر رو از روی تعصب ندیدی، باز کن و ببین

 9. 110 گفت:

  پسر جون،
  امام خمینی و امام خامنه ای با اینکه به درجه اجتهاد رسیده اند همواره خودشون رو یه طلبه معرفی کرده اند، با اینکه در تمام فعالیتهای انقلابی بوده اند خودشون رو هیچ کاره و مردم رو ولی نعمت و همه کاره میدونستند!
  اما این دو نفر معلوم الحال بی سواد (علی گرویی و نوه اش) که هیچ سابقه علمی و تألیف علمی ندارند، ادعاهای گزافِ شان که گوش فلک رو کر کرده (معصوم پانزدهم بودن،همسری امام زمان و … ) !
  این دو مدعی شیطانی به اندازه یه بسیجی امام خمینی و امام خامنه ای شرف ندارن ، بعد امثال توی نادان این شیطان صفتان رو با نائبان حقیقی امام زمان علیه السلام و جایگاه ولایت فقیه مقایسه می کنی!
  برو دهنت رو آب بکش که دستتون و موضعتون رو نسبت به ولی فقیه خوب رو کردید!
  اون کله گنده هاتون مثل بروجردی ، طاهری و اربابان فتنه ی ۸۸ هم هیچ غلطی نتونستن بکنن شما ها که عددی نیستین !

 10. ناشناس گفت:

  به قول فرمایش خود استاد، شماهایی که این حرفها رو علیه ایشون میزنین،چون از ابتدا برای رضای خدا نمیومدین هیأت ، در نتیجه به اون چه که میخواستین نرسیدین و فقط حمالی مفتی کردین و الان درصدد تخریب ایشون هستین.. بدا به حالتون، شما ها خودتون بهتر از هر کسی حق بودن استاد رو میدونین ولی نفسهاتون اجازه نمیده…

 11. حمید گفت:

  من عشقم میکشه پای استادم رو ببوسم تو چرا داری میسوزی بدبخت… اگه تو هم آدم بودی، پای تو را هم میبوسیدم.

 12. علی گفت:

  سلام حرف حق رو بپذیر ولو از کودک باشه از دیوانه باسه از مشرک باشه این کلام دینه . اقا ایشون یه بنده خداست که تو جلسه اش که تقریبا یک ساعته یک سری مطالب می فرمایند خوب اگه مغرض نیستی گوش کن خوباشو انتخاب کن چون غالبش از قرآن و روایته اگه هم جای بهتر بلدی برو اونجا زمین خدا بزرگه؟ چه اصراری داری که حتما بگی ایشون گمراهند و تو بهتر از دیگران می فهمی؟اگه از شاگردای قبلی ایشون هستی که بریدی ببین چرا انقدر پیش خودت بزرگش کردی که حالا به فرض شنیدن و دبدن چند تا مورد که درستی اون هم جای شکه بریدی و الان علم مخالفت برداشتی اگه راست میگین چهل سال نه یک ماه یعنی چهار هفته یا جلسه وقتتو بذار برای اسلام یعنی چهار جلسه ببین از پسش بر میای یانه ؟ایشون چهل سال زندگیشو وقف اسلام کرده اکثر اطرافیان ایشون بچه های ده و پونزده ساله بودن که الان ماشاءالله به این سن و سال رسیدن من که اولا هیچ وقت ایشون رو گل بی عیب نمی دونستم ولی خیلی معرفت از ایشان یاد گرفتم و واقعا حق استادی بر گردن خیلی از ما داره . برادر من با خودت روراست باش ببین مشکل با چیه می خوای شریک جرمی برای خودت درست کنی به قول با دم و دستگاه نجنگ چون تاوانش سنگینه یک لحظه شک کن که اینها همه تهمت باشه و یک عده از دین به واسطه حرف نادرست شما برگردن چطوری می خوای جواب خدا رو بدی اگه واقعا از این جلسه راضی نیستی برو دنبال جای دیگه یا تو منزلت بشین و برای آخرتت بار جمع مکن.یادت باشه خدا بالای سر شاهد بر اعمال ماست و دینشو خودش حفظ می کنه لااقل منصف باش

  • مدیر گفت:

   شما دعوت به انصاف کردی و ما دعوت به تعقل، یه ذره فکر کن ببین این حرفایی که شیخ میگه تو دکان کدام عطاری پیدا میشه، بعد اظهار نظر کن

  • ناشناس گفت:

   سلام
   یه سوال استادتون شما رو اینجوری برای ظهور امام زمان آماده کرده که اگر جایی انحراف رو دیدی کاری نداشته باشی و اصلا برات مهم نباشه که چه بلایی سر دین اسلام میاد؟؟؟؟من استاد اخلاق نداشتم ولی بچه بودم تو مدرسه بهمون گفته بودن اگه منتظر واقعی هسی تلاش کن که موانع ظهور برداشته شه.همسن انحرافی که توسط تهرانی در دین ایجاد شده از موانع طهوره و این وظیفه دینی هر مسلمان و منتظری هست که روشنگری کنه.
   اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.