دریافت بی اجازه خمس!

?#شیخ_اکبر_تهرانی مدعی است که از روی رساله امام خمینی(ره) برای مردم مسئله شرعی می گوید. با این وجود شاهدیم که در پاسخ به مخاطبان، گاه و بیگاه از جانب خود فتوا صادر می کند.?
?یکی از این اظهار نظرهای جاهلانه وی، پیرامون خمس است که قبلاً بدان اشاره کردیم. وی بر خلاف نظر تمامی فقهاء شیعه می گوید: خمس به فقرای مومن تعلق دارد.?
✅فقهاء شیعه معتقدند که خمس به دو بخش سهم امام و سهم سادات تقسیم می شود و بخش اول باید در اختیار مراجع تقلید و یا کسانی که از سوی آنها اجازه دارند، قرار گیرد و با صلاحدید آن بزرگواران هزینه شود و بخش دوم نیز صرف کمک به سادات فقیر می شود.
?#شیخ_اکبر_تهرانی و #زهرا_تهرانی بدون هیچ اجازه ای، در طول سالیان متمادی خمس مریدان خود را دریافت کرده و هزینه کرده اند. در مورد نحوه هزینه کردن آن اموال اطلاع دقیقی نداریم، ولی آنچه مهم است اینکه به نظر مراجع تقلید کسانیکه خمس خود را به این اشخاص داده اند، در واقع به وظیفه شرعی خود عمل نکرده اند.
☄اخیراً عده ای متوجه این موضوع شده و سعی در باز پس گرفتن اموالی دارند که به عنوان خمس به این دو نفر داده اند. بنابر اظهارات برخی افراد مطلع، جمع این مبالغ، حداقل ۵۰۰میلیون تومان است.
?بدون شک این اقدام از سوی این دو نفر مصداق بارز اخذ مال نامشروع بوده و امیدواریم که بزودی در مراجع قضایی مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۸ پاسخ

 1. ب گفت:

  کدام مرجع گفته کسانی که به اینها خمس دادن انگار ند ادن

  • مدیر گفت:

   همه مراجع، گفتن نمیخواد واضحه، دفتر هر مرجعی زنگ بزنید بهتون خواهد گفت

 2. ناشناس گفت:

  با همین اتهامات می شه کشوندشون دادگاه و رسواشون کرد

 3. حمید گفت:

  انشاالله به آبروی امام زمان بزودی زود شما دشمنان دین رسوا خواهید شد نه اون پیر مرد نازنین که عمر شو برای امثال شما ها صرف کرد.

 4. ناشناس گفت:

  سوال ,چندسال است که این جلسات برگزار می شود؟چرا از ابتدای برگزاری این جلسات در همان اوایل تشکیل جلوگیری نشده ست؟چرا پیشگیری بر در مان مقدم نیست؟جلسات برگزار شده با مجوز چه نهادی بوده است؟چه نهادی در جمهوری اسلامی باید پاسخگویی جوانانی را باشد که عمر خود را بر ای هیچ در این جلسات هزینه کرده اند وحال با امیدهایی که داشتند به هیچ رسیده اند؟

  • مدیر گفت:

   حدود ۴۰سال، خب از ابتدا که به این شکل نبوده. متاسفانه نظارت کافی وجود نداره و نهادهای مسئول به وظایفشون به درستی عمل نمی کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.