پاسخهای جاهلانه (قسمت سوم)

یک پرسش اعتقادی و پاسخی بس جالب و عالمانه از استادی که ادعا دارد اگر کسی ۶ماه به جلسه او برود فقیه و دین شناس می شود.
سؤال: چرا خدا انسان را آفرید؟
پاسخ:
این که خداوند چرا انسان را آفریده این حرف خوبی نیست. خود شما که انسان هستی، هیچ وقت دوست نداری بیکار باشی. خداست، ما را خلق کرده و به بهترین صورت خلق کرده، فوق تمام مخلوقات کرده، و خواسته به ما جود و کرم کند. ما باید به جای اینکه بگوییم چرا؟ شاکر باشیم که تو ما راخلق کردی به بهترین صورت.
من برای کسانی که پای صحبت شخصی با این حد و میزان از سواد میروند، تاسف میخورم. قرار نیست که هر کس ریشی بلند کرد و عبایی به دوش گرفت و چند انگشتر به دست کرد و چند آیه و حدیث خواند، بشود استاد اخلاق!!
متاسفانه شاهدیم که علاقه مندان شیخ به جای اینکه حق و حقیقت را معیار قضاوت درباره او و نوه اش قرار دهند، این دو نفر را معیار حق گرفته و همه چیز را با آنها می سنجند!!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

  1. حر گفت:

    گاهی عملی از منظر اخلاقی به خوب و خوبتر یا بد و بد تر منتهی می شود که برای تشخیص آن دو از یک دیگر معرفتی دیگر میخواهد تا از این تزاحم رهایی یابد . این عرصه، عرصه خیال و وهم نیست که از روی احساسات و ترحم ، بتوان یک طرف را ترجیح داد ، بلکه نیروی عقل از درون و دلیل نقل برگرفته از وحی از بیرون عهده دار داوری در این مقام اند . کاری که انسان بر اساس ترحم انجام میدهد وقتی به امضای عقل یا نقل معتبر برسد ، ستودنی است ، زیرا عقل ، هادی طریق عبودیت رحمان و ترحم به دیگران است.

  2. امین گفت:

    یعنی خدا چون بیکار بوده انسان رو افریده!!!!!!!!!!!!!!!!مگه میشه مگه داریم؟

  3. ناشناس گفت:

    آقا تو روبه حضرت زهرا بگید وزارت اطلاعات جلوی اینارو بگیره.من متعجبم از مردمی که پای حرف این زنه میشینن انقدر ناآگاه.میگه شیعه علی اکبر تهرانی شدن واونو با مولا علی مقایسه میکنه.خیلی مضحکه .متاسفم برا پامنبریای نا آگاه.سربتزان گمنام امام زمان باید حیدری بساط اینارو جمع کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.