آخرِ توکل!

اکنون کلیپی دیگر از افاضات زهرا تهرانی که در آن توکل خود را از توکل ائمه نیز بالاتر می داند.
به راستی چگونه است که مخاطبان در هنگام شنیدن این عبارات غلوآمیز ماشاء الله گفته و با این روش وی را در این راه همراهی می کنند.
آیا نه این است که جماعتی چون شیخ اکبر تهرانی  و زهرا تهرانی از جهالت و کم اطلاعی مردم کمال بهره برداری را کرده و با ایجاد فضایی خاص در جلسات، برای خود فضائلی دست و پا می کنند که هر آدمی از شنیدن آن مشمئز می شود.
البته این تنها سندی نیست که در آن وی خود را در مقام توکل بالاتر از ائمه معرفی می کند. او در مقایسه ای مضحک، صبر شیخ اکبر را از امیرالمومنین و امام حسین نیز بالاتر می داند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. محمّد امین گفت:

  جناب کیارش کجایی که بیایی از این خانم شیّاد و دروغگو و بابا بزرگ کلاّشش دفاع کنی!!؟ بیا افاضاتی بفرما و ادّعاهای گزاف و دروغ خانم دزد دروغگو را توجیه و تفسیر کن…اکبر گرویی مُفت خور که عمری با کَلَک از پول مردم ساده دل ارتزاق کرده کجا سختی و بلا کشیده تا صبرش از امام علی و امام حسین و سایر ائمه هدی(علیهم السلام) بیشتر باشد…،خانم کذّاب خبیث کفرگو هم که مثل عنکبوت بافندگی کرده و ساده لوحان و شُرکای دزدشان جاهلانه صد در صد و ما شا الله میگویند.

 2. کیارش گفت:

  دوست دارم از جهالت بیرون بیایی به همین خاطر برای خدا پاسخت را میدهم. وگرنه…
  دست به خیر وسفره احسان ایشان زبانزد بوده است. این عرضه را داشته اند که به فقرا ونیازمندان کمک کنند.
  شما بهتر است نگران این مردم صبور وساده دل باشید که خیلی هایشان با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند و امثال همین شیخ با کمک مومنین دیگر آبرومندانه به آنها کمک می کرده اند .
  یک فقره ۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ صفرهایش نمیدانم درست است یا نه؟ از زمان کوروش تا به امروز حساب کنی ماهیانه بالای ۱ میلیون حقوق هر ایرانی میشود. سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب را هم اجالتا در نظر داشته باش. همچنین درس اخلاق خارج فقه معظم له را.
  واما پاسخ به سوالت؛
  امام صادق(ع):ما صابریم وشیعیان ما از ما صابرتر!
  پرسیده شد چگونه شیعیان شما از شما صابرتر؟ فرمودند: ما به آنچه میدانیم وبدان علم داریم صبر می کنیم وشیعیان ما به آنچه نمیدانند… اصول کافی جلد ۳ صفحه ۱۴۸
  خوب در صبر میشود از امام بالاتر بود؛ طبق قاعده وحدت ملاک صبر خصوصیت ویژه ای ندارد(چون که صد آمد نود هم پیش ماست) پس در توکل که آن نیز یک صفت اخلاقی است میشود از امام بالاتر زد!
  خوب این دیگر حرف من نیست حدیث معصوم است. ناراحتی برو از خود امام صادق. بپرس.
  از بس این چیزها را نشنیده ایم برایمان عجیب است.
  به قول دکتر مطهری امام را پشت ابرها میپنداریم.

  • مدیر گفت:

   من پیشنهادم اینه همه مشکلات علمی در حوزه علوم انسانی رو بدیم جناب کیارش با همین منطق و استدلال قوی حل کنند

  • محمّد امین گفت:

   واقعاً توجیه جالب و غلطی بود…شما خودتان را شاگرد شیخ و نوه اش میدانید و به قول شیخ به قدر پنج تا آیت الله مکارم شیرازی معلومات و فهم دارید اینچنین استدلال میکنید معلوم است که دو استادتان هم نمی توانند خود را تبرئه کنند و از زندان در بیایند و إلاّ همان روز اوّل بی گناهی شان ثابت میشد… در ثانی شما که شیعه ی علی اکبری و جز امّت علی اکبرید و قرار است عاقبت ب علی اکبری بشید پس خودتان را مسلمان شیعه اثنی عشری قلمداد نکنید…شما چطور از شخصی پیروی میکنید که در برابر پرسشها جوابهای جاهلانه میدهد و خمس را که سهم امام و سادات فقیر است را به جیب زده استفاده شخصی میکند و از خوابهای دروغ برای خودش فضیلت تراشی کرده است!!؟

   • کیارش گفت:

    من یک سوال می پرسم:
    اگر فردا روزی امام زمان تشریف آوردند و گفتند صبر شیخ از من بیشتر است !چه می کنید؟
    مطیع و تسلیم امام زمانت خواهی بود؟
    یا به امام زمان کافر میشوی؟
    لازم نیست پاسخ دهی؛ فقط تفکر کن در رابطه با این سوال. التماس دعا.

    • محمّد امین گفت:

     چرا جواب نمیخواهی!!! اولاً شیخ شیعه نیست که بخواهی آن روایتی که نیاز به تفسیر و توضیح و حتّی بررسی سندی دارد را با شیخ تطبیق بدهی… چرا شیخ شیعه نیست چون بدعت گذار در دین است زیرا خمس را سهم امام و سادات فقیر نمیداند و از مردم ساده سوءاستفاده مالی کرده و فرقه علی اکبری را راه انداخته و پیروانش صراحتاً خود را شیعه علی اکبری و امّت علی اکبر می نامند و آرزوی عاقبت به علی اکبری شدن را دارند…پس شما اوّل برادری خودت را ثابت کن و ثابت کن شیخ شیعه خالص اثنی عشری است و بدعت گذار نیست و خوابهایش همه اش راست است و اینکه خدا و پیغمبرانش در خواب برای شیخ جلسه گذاشتند و ثابت کن این خواب که شیخ با آب و تاب آنرا فضیلت خودش شمرده دروغ نیست و خدا در خواب دیده میشود و دلیل اینکه شیخ با این همه علم و مقامات عرفانی اش(به زعم شما) چرا اینقدر عاجز است که دلیلی ندارد تا خود را تبرئه کند و از زندان خلاص شود… و شما شیختان را صاحب کرامات و ارتباط با امام زمان(عج الله فرجه)میدانید…چرا شیختان توان این را ندارد که با طی الارض از زندان خودش را در بیاورد و یا اینکه امام زمان(عج الله فرجه)که به عقیده شما برای شیخ تواضع میکند چرا معجزه ای کاری نمی کند تا از زندان شیخ و نوه اش در بیایند…شیخ شما که امام زمان(عج الله فرجه) به زعم شما رفیقش است و خدا هم در کار شیخ حیران مانده و جلسه با پیغمبران میگذارد چرا الآن کسی نیست به دادش برسد…تازه شیخ شما که زورش از خدا بیشتر است چرا اینقدر زور ندارد از هلفدونی خودش را نجات دهد…آنچه باید برای به خود آمدنتان به شما گفته شود بیان شده حالا اختیار با خودتان است. ((والسلام علی من التبع الهدی))

    • حمید گفت:

     متاسفم برات بااین طرح مسالت!!!…قطعا امام معصوم همچین مساله ای را نخواهند فرمود چون ایشان عصاره صبر۱۲۴۰۰۰پیغمبر و امامان قبل از خود هستند و با یک انسان معمولی، قابل قیاس نیستن!!!…قطعا کسانی مثل تو بااین سوالات و طرح مساله های شبهه انگیزتون اون پیرمردو هم بیچاره کردید و راهی زندانش کردید..ولی مطمین باشید اگر بیاد بیرون دیگه تف هم روتون نمیندازه!!… قیاس انسان با وجه الله امام زمانی که بیش از ۱۰۰۰ سال ، در پرده غیبته و صبوری کرده!!! واقعا متاسفم برات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.