خواب؛ پایه اول دین

شیخ علی اکبر تهرانی (از مدعیان عرفان) بسیاری از حرفهای خود را به خوابهای خود و برخی از اطرافیانش از جمله نوه اش (زهرا تهرانی) نسبت می دهد.
در این کلیپ  تلاش می کند تا خواب را به عنوان پایه اول دین معرفی کند. هدف او از این کار این است که خوابهایی را که در سخنرانی هایش تعریف می کند، موجه جلوه دهد.

دانلود کلیپ خواب اولین پایه دین

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  سلام میشه خواهش کنم اگه کلیپ های دیگه درباره این دو کذاب عوضی دارین بذارین تو سایت یا گروه منتظر میمونیم

 2. حسین گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  اگه کمی بیشتردرباره این آدم تحقیق نموده وغیرکلیپهای خزعبلاتش متنهایی هم افشاگری بشه مرضی خداوامام زمان صلوات اله علیه م باشدانشاءالله
  وی سابقا درخیابان هاشمی پیراهن دوزی داشته،اینکه مطرح شده وی کارش راازمسجدی شروع نموده صحیح نیست!
  منزلش بالای مغازه اش بودودردهه ۶۰ هنوزامام راحل ره درقیدحیات بودند،شبهای جمعه عبا روی دوش می انداخت وازروی ترجمه فارسی اصول کافی احادیثی رابرای عده ای که بیشتربخاطرآبگوشتی که می دادجمع می شدندقرائت می کرد! کم کم آن عده ازعوام الناس کم شعوری که دورش راگرفته بودند لقب عارف فرزانه به وی داده وتراکتهایی نیزعلی الدوام درغرب تهران تحت همین عنوان تکثیروپخش نمودند، وی که تقریبا امربرایش مشتبه شده بودمحاسن بلندی برای خوددرست نمودوعرق چینی بسرگذاردو… بالاخره کاروبارش ازطریق تبلیغات کذب اطرافیان رونق گرفت وجلسه کذایی شلوغ تر،لذاازآن منزل جابجا شده وبه خیابان مالک اشتربین خوش وقصردشت نقل مکان نموده که تاکنون درهمین مکان گرم منحرف نمودن خلائق است، وکارش راتوسعه داده وبه مقام خودافتایی هم رسیده ومدام فتاوایی دورازعقل وشرع درجلسه ضاله کذایی اش مطرح نموده وغیرازمرض داران حاضردرجلسه!بیچارگان عالم وفقیه راستین ندیده این محفل شیطانی! که بنظرگذارشان تاکنون به مسجدوجلسات غنی دینی وواقعی نیفتاده آب ازلب ولوچه شان راه افتاده که به خداسرراهمان پیری فرزانه گذارده! درحالی که اگریک نفرفهیم مسئله دان بین آن جماعت می بودای بسا کاراین پیرمرد خودشیفته به این جاها و افسارپاره کردن نمی رسید!یادمه درسایتی که اطرافیانش راه انداخته بودندفتوایی داده بود که اگزکسی نمازقضاداشته باشه نمازمستحبی نمی تواندبخواند!!!! که بنده درآن زمان به شدت برخوردکردم واستدلال خواستم که فوراقسمت ارتباط باخودشان راغیرفعال کردند!یاچندین باردرفیسبوک سوال کردم میشه ایشان توضیح دهندتاچه درسی وتاچه مرحله خوانده واساتیدخودرامعرفی کنند!که ازوی واطرافیانشان جز پرخاشگری مشاهده نگردید!
  علی ایحال درودبرشما خوب راهی درراستای افشاگری این عارف دروغین پیش گرفتیدخداقوت اما سعی شود رسانه ای شده تابلکه مسئولین امربخودآمده ونسبت به تعطیلی این مغازه ضاله مضره اقدام نمایند واجرکم عندالله انشاءالله

 3. ناشناس گفت:

  مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما غافل از اینکه خدا هست در اندیشه ما

 4. سید وحید گفت:

  خاک بر سر این جماعت زود باور حداقل یه کم از جاهای دیگه تو امور دینی تحقیق کنید که ببینید صحبت های شیخ تون با دین اسلام چقدر جور هست.همین مطلب خواب که همه چی به خواب نسبت میدن.خواب اگر رویا صادقه باشه اونم با یه سری شرایط یک هفتادم وحی هست وحی کامل همین قران هستش که تو دسترس همه هست که این فرقه گذاشتن کنار و از خوابهای خودشون میگن که ملاک دینشون شده

 5. علی گفت:

  سلام

  دوستان گرامی لطفا تا انتها بخوانید ***کمی واقع بین و با تفکر صحبت کنیم نه کورکورانه****

  اگر بخواهیم باب خواب و رویا را باز کنیم امروزه بسیاری از ادیان و فرق انحرافی می توانند ادعاهای باطل خود را با تمسک به خواب به مریدان خود القا کنند همان طور که اهل سنت ادعا دارند رسول خدا و ابوبکر و عمر را با یکدیگر دیده اند و رسول خدا آن ها را خلیفه معرفی کرده است.

  ۲اجنه و شیاطین می توانند خواب سازی کنند و خود را به جای معصوم نشان بدهند به ویژه اینکه هیچ یک از افراد بشر در این دوران چهره حقیقی پیامبر را ندیده است و نمی داند ایشان به چه صورتی بوده اند تا بخواهد درستی یا نادرستی رویای خود را تشخیص بدهد.

  ۳ رویای راستین و کاذب آن قدر مشکل است که برخی از علمای ربانی و اولیای خدا نیز از تعابیر اشتباه در امان نبوده اند، افزود: برخی از علما با اینکه گمان کرده اند این رویا صادقه می باشد و عقاید خود را مستند بدان نیز کرده اند مسیر را به انحراف رفته اند.

  ۴ از میان متکلمان و فقهای شیعه نیز کسی قائل به اعتبار خواب در برابر نص و روایت نبوده و در امور یقینی به خواب استناد نکرده است، تاکید کرد: برای نمونه شیخ مفید، سید مرتضی، علامه حلی، ملا احمد نراقی، میرزای قمی و علامه مجلسی مباحثی را در این زمینه مطرح کرده و حدود اعتبار رویا و خواب را بیان کرده اند.

  ۵ تردید نیست که بنابر روایات اجنه و شیاطین نمی توانند در قالب حقیقی معصومان در آمده سخن گزافه ای بگویند، گفت: اما این نکته نیز مسلم است که می توانند ایجاد تخیل نمایند و بیننده رویا گمان کند که یکی از معصومان را در خواب دیده است لذا باید توجه کرد که اگر مطلبی در رویا مخالف با روایات و عقل سلیم باشد و از جانب یکی از معصومان بیان شود به یقین رویای دروغینی بیش نیست.

  ۶ با توجه به ادله متقن تردیدی در کذب آنان وجود ندارد لذا اگر خوابی دیده شود به یقین حمل بر تصرف شیاطین در آن می شود و به هر روی او و طرفدارانش حتی اگر ثابت شود که رویای صادق کاشف از قول معصوم می باشد نمی توانند از این دلیل بهره ببرند چرا که یکی از معیارهای رویای صادق عدم تنافی با روایات و عقل سلیم مب باشد که در مورد این گروه همانند دیگر مدعیان این گزینه ثابت نیست.

 6. ناشناس گفت:

  همه این مسایل از حهل ماست که میخواهیم ره صد ساله را یک شبه طی کنیم دستی از غیب بیاد و یاریمان کنه

 7. ناشناس گفت:

  عزیزان دوستان من برای نظر دادن به یک نفر فقط به یک کلیپ چند دقیقه ای اکتفا نکنییییییدددد
  ایشون چندین سال سخرانی کردند و همه سخرانی های ایشون ضبط شده و در سایت علی اکبر در دسترس است
  لااقل یکی از سخرانی های ایشون رو کامل گوش کنین
  در ضمن آقایی که ایشون رو کامل معرفی کردی خودت میدونی ایشون چه شخصیتیه بندهء خدا آخرتت رو به چی میفروشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.